Peć na pelet: je li moguće ugraditi u kondominij?

Za ugradnju energetski učinkovitog sustava grijanja, poput peći na pelete, pitate se je li potrebna suglasnost kondominija. Da vidimo

Peć na pelet: je li moguće ugraditi u kondominij?

Instalacija peći na pelet: u kondominijima je to moguće?

peći u kuglica posljednjih godina oni su rješenje za sustav grijanje koja postaje sve raširenija na tržištu. Osim što okruženje čini zelenijim i održivijim, oni su cijenjeni zbog mogućnosti opremanja svog doma. Učinkovitost i ušteda na ekonomičnoj fronti dodani su ugodnom dizajnu.
Želite li živjeti u jednoj kući ili živjeti u apartmanskom stanu, moći ćete instalirati peć na pelet, potrebno je znati propisi i postupci.
Budite informirani o tome obveze zakona koji se odnosi na ispušni od para i na različite načine instalacije dimnih plinova je neophodno prije kupnje peći na pelete za vaš dom.
Kao što ćemo vidjeti, peći i kamini mogu se instalirati iu vrlo različitim zgradama i okruženjima, čak i unutar a stan koji je svojina stanara.
Samo mjesto peći na pelet u kondominijima je stvar koju posebno osjećaju oni koji žele odabrati ovaj način grijanja za okruženja u kojima žive. Postoje li tehničke ili zakonske granice? Raspravljamo o temi u nastavku.

Peć na pelet


Prvi aspekt za provjeru instalirati štednjak u kuglica u stan koji je svojina stanara je li u zgradi već postoje dimnjaci koji se mogu koristiti za vaš grijač. Ako je moguće, nastavit ćemo s izbacivanjem ispušnih plinova s ​​l„veza do trske centralizirane pare.
Ako se nije moguće spojiti na centralni dimnjak, kondominij mora osobno i o vlastitom trošku instalirati peć na pelet. samostalan do krova. Za izvođenje radova potrebno je pristupiti otvaranju Dia, deklaraciji o početku aktivnosti, u općini prebivališta.

Peć na peći na pelete normativna

Za ugradnju dimnjaka preporučljivo je provjeriti postoje li zabrane unutar uređaja uređenje kondominija, s obzirom na mogućnost izrade rupa u. t zajedničke dijelove zgrade (zidovi ili potkrovlje) kako bi došli do vrha krova.
Na regulatornoj razini koja se mora uzeti u obzir posebno se primjenjuju odredbe Ugovora D.L.179 / 2012 (Dekret o razvoju bis) koji je, s obzirom na postavljanje dimnjaka u etažno vlasništvo, dao neke vijesti. Članak 34. stavak 53. predviđa sljedeće:

Termoelektrane smještene u zgradama koje se sastoje od više jedinica moraju biti spojene na posebne dimnjake, dimnjake ili sustave za odvođenje proizvoda izgaranja, s izlazom iznad krova zgrade do kvote propisane važećim tehničkim propisima čl. 179/2012

Prvi aspekt koji treba istaknuti, od iznimne je važnosti ugradnja dimnjaka za sustave grijanja nije može biti više na zidu, Jedina iznimka su sustavi grijanja ad visoka učinkovitost kao što su kondenzacijski kotlovi za energiju, za koje se primjenjuje kako u slučaju privatnih zgrada tako iu kondominijima, prijašnji zakon (Predsjednički dekret 412/1993).
Isti DL 179/2012 navodi da:

Ako instalirate kondenzacijske plinske generatore topline koji, zbog energetskih svojstava i emisija u proizvodima izgaranja, spadaju u klasu energetski učinkovitih, učinkovitijih i manje onečišćujućih tvari, osigurava relevantni tehnički proizvodni standard UNI EN 297 i / o UNI EN 483 i / ili UNI EN 15502, pozicioniranje terminala terminala odvija se u skladu s važećim tehničkim standardom UNI 7129 i naknadnim dodacima DL179 / 2012

Dakle, za postavljanje dimnjaka nije dovoljno samo napraviti rupu u zidu.
Ograničiti se na to bilo bi protivno zakonu kao štetno za zdravlje i ugrožavanje sigurnosti ljudi. Pare drva ili drugih goriva moraju uvijek biti ispuštene iza sljemena krova štetnih tvari nastaju izgaranjem. Jednostavnim otvorom u zidu ostaci izgaranja bi se oslobodili na čovjekovoj visini, a osim zatamnjivanja stakla štednjaka, postojala bi opasnost od opasnog povratka dima i ugljičnog monoksida u prostoriju u kojoj se nalazi peć.
Uredba 179/2012 nije jedino pravilo koje treba poštovati. Kako bi se instalirala peć na pelete, ona također mora biti važna pravila na ispušni peći na pelete.

Peć na pelete bez dimnih plinova


Ispuštanje ispušnih plinova na krovu i dimnom kanalu mora imati karakteristike predviđene u UNI 10683, Ovaj zakon regulira ugradnju peći na pelete s posebnim osvrtom na postojanje neovisnog dimnjaka. Ispušni plinovi moraju biti na razini krova zgrade. Nadalje, mora se poštivati minimalne udaljenosti od sigurnosti od zapaljivih zidova i namještaja.
Sustav grijanja mora biti odvojen od zapaljivih ili zapaljivih materijala konstruiranjem zračnog raspora ili mjerama toplinske izolacije.
Da bi sve bilo urađeno na radnički način, potrebno je koristiti savjete i podršku kompetentnog tehničara koji kontrolira ispravan rad usisnika zraka i karakteristike prostorije u kojoj će se instalirati peć na pelete.
Ukratko, za ugradnju peći na pelete u etažno vlasništvo, bit će moguće spojiti ispušne plinove vašeg postrojenja s centraliziranim dimnjakom.
Da bi se ugradio privatni dimnjak, peć na pelet mora biti postavljena na zadnjem katu zgrade kako bi imala praktičan krov koji dopušta ispuštanje isparenja.

Peći na pelete bez dimnjaka: lažni mit

Možete ga smjestiti u svoj stan peć na pelet nema dimnjaka?
Da bismo odgovorili, počnimo s tvrdnjom da peć na pelete bez dimnjaka nije, kao što se čini, štednjak bez cijevi ili dimni kanal, jer ispušni plinovi koji nastaju izgaranjem ne mogu sigurno ostati u domaćem okruženju.
Vidjeli smo da je glavni zahtjev koji treba ispuniti, kada namjeravate instalirati peć na pelete, l„protjerivanje proizvode izgaranja, kako se ne bi oštetili okoliš i okoliš zdravlje njegovih stanovnika.

Peć na pelete i etažno vlasništvo


Kupnja peći na pelete bez dimnjaka svakako je rješenje koje treba uzeti u obzir, jer je praktičnije i jednostavnije. To ne znači da nema peći na pelete ispušnih plinova; oni sigurno ne mogu ostati u kući!
Upućuje se na sustav grijanja za koji je predviđena samo jedna instalacija cijev promjera približno 8 cm, s terminalnom gljivom, postavljenom vani da ispušta ispušne plinove iz kuće.
Nalazimo se u mehanizmu kojeg karakterizira a električni ventilator da, na silu, gura para u ispušnoj cijevi. Stoga se ova vrsta peći na pelete može ugraditi u stan, čak i ako nemate samostalan ili etažni dimnjak. Tijekom faze kupnje bit će potrebno provjeriti ima li predmet kupnje peć karakteristike iscjedak na zidu za bijeg pare prema UNI 10683.

Ispuštanje peći na pelete i odobrenja za etažno vlasništvo

u instalirati dimnih ili ući u cijev pražnjenja u slučaju peći na pelete bez dimnjaka, potrebno je zatražiti dozvole, ako je apartman unutar jednog kondominij?
Dobra vijest je to nije vam je potrebno pristanak drugih kondominija.
Predloženo pitanje postaje sve češće i pitanje postavlja posebne sumnje za one koji su zainteresirani za ovaj sustav grijanja.
Dakle, prva stvar koju treba naglasiti onima koji žele kupiti peć na pelete je da instalacija i izgradnja privatnog dimnjaka ne bi trebala biti podložna odobrenjuzbor stan koji je svojina stanara, U nedostatku posebnih pravila sadržanih u. T uređenje kondominija prihvaćanje od strane apartmana nije potrebno.
Jedini postupak koji je potreban je predstavljanje DIA općini prebivališta.
Prema odredbama članka 1102 građanskog zakonika:

Svaki sudionik može koristiti zajedničku stvar, pod uvjetom da ne mijenja odredište i ne sprječava druge sudionike da ga iskoriste prema svom pravu. U tu svrhu može na vlastiti trošak napraviti izmjene potrebne za najbolje uživanje u stvarima. Sudionik ne može produžiti svoje pravo na zajedničku stvar na štetu drugih sudionika, ako ne izvrši prikladne radnje za promjenu naziva svoga posjeda.

Ugradnja dimnjaka prianjanje, podrška ili s zajednički u vanjski zid zgrada od strane kondominiuma je dopuštena aktivnost jer spada u normalna uporaba da se opće dobro obavlja i kao takvo nije potrebno odobrenje etažnog vlasništva.
To ne predstavlja inovaciju, već modifikaciju uobičajene stvari u skladu s namjenom iste.
Ono što je važno je da, unatoč ugradnji drenažne cijevi, i drugi kondominiumi mogu koristiti i perimetralni zid.
Općenitije, jedine granice dotične intervencije, kao što smo već rekli, su poštivanje isključivih prava drugih.
Stoga će biti potrebno jamčiti i održavati sigurnost i stabilnost cijele zgrade; također će biti potrebno poštivati ​​zakonske udaljenosti i pravila koja uređuju odnose između susjednih nekretnina.
Na kraju, bitno je poštovati arhitektonsku dekoraciju zgrade.
Bilo koji kompromisestetika zgrade prepuštena je ocjeni suca.
Međutim, preporučljivo je obavijestiti administratora višestambene zadruge o radu koji će se obaviti, a koji će zatim morati obavijestiti ostale stambene zgrade.



Video: