Dječiji vrtić u kondominijumu? To ovisi o propisu

Otvaranje dječjeg vrtića u višestambenoj zgradi može se zabraniti ugovornom regulativom iu tom slučaju ga općinska uprava ne može ignorirati.

Dječiji vrtić u kondominijumu? To ovisi o propisu

Korištenje prostora u višestambenoj zgradi i vrtiću

azil

Svaki apartman ima pravo korištenja nekretnina na svojoj imovini na način koji smatra najprikladnijim i najprikladnijim za svoje potrebe, uključujući otvaranje ili dopuštanje otvaranja dječjeg vrtića, s dvije iznimke:
a) poštivanje zakonskim propisima;
b) poštivanje pravila sadržanih u. t uređenje kondominija.
Prvi je aspekt koji stvara manje problema. Ako je etažno vlasništvo vlasnik garaža za automobile, osim u slučaju posebnih prilika za promjenu namjene, ta se soba može koristiti kao sklonište za svoja vozila, a ne kao rasadnik.
Na isti način jedinice nekretnina ne mogu se koristiti za nezakonite aktivnosti: nema kuća tolerancije, ukratko, najjednostavniji primjer.
To se odnosi na poštivanje zakona: i za uređenje kondominija?
Situacija je drugačija ovisno o vrsti propisa; objasnimo bolje.

Pravila stanarskog i ekskluzivnog vlasništva

regulacija, kažu da se doktrina i sudska praksa, izvan njenog podrijetla sastaju ili ugovorne, može se razmotriti njezina funkcija u upravljanju etažnim zemljištem. neka vrsta statuta stambene zajednice; zapravo sadrži a skup zakonski obvezujućih pravila za sve stambene objekte stvorit će konceptualno jedinstven multi-subjektivni odnos i postaviti se kao izvor prava i obveza za pojedine etažne kuće, njihove nasljednike i one koji imaju uzrok (vidi između ostalog u tom pogledu, Cass. 29. studenog 1995. 12.342 iu doktrini R. Scorzellija, Etažna regulacija , FAG, 2007).
skupštinske ili ugovorne prirodekoji su ranije spomenuti, utječe na sadržaj regulatornih odredbi. Prije nego što vidimo koje je granice, korisno je zapamtiti da je propis o skupštini onaj koji je usvojila skupština kondominija s većinom koja se spominjeumjetnost. 1138 c.c., (većina nazočnih na sastanku i najmanje 500 tisućinki), a ugovor su potpisali svi etažni vlasnici:

jaslice

a) u vrijemekupovina jedinice nekretnina;
b) u jednom sljedeći trenutak (to je također u montaži).
Ugovorna odredba - s izuzetkom poštivanja granica neraskidivosti sukladno čl. 1138, četvrti stavak, c.c. (Usp. Cass. 9. studenog 1998. 11.268) - može sadržavati odredbe koje ograničavaju prava pojedinaca na zajedničke dijelove i isključivo vlasništvo (usp. Cass. 19. listopada 1998. 10.335), pod uvjetom da su ova pravila izrađena na način da budu jasno razumljiva (usp. Cass. 20. srpnja 2009. br. 16.832).
S druge strane, propisi o montaži mogu sadržavati neke pravila koja uređuju uporabu uobičajenih stvariukrašavanje zgrade, kao i upravljanje zajedničkim dobrima i raspodjelu troškova, bez mogućnosti odstupanja od zakonskih odredbi, niti ograničavanja prava pojedinaca na zajedničko i isključivo vlasništvo.
ukratko klauzula kojom se zabranjuje odredište nekretnina koji se nalaze u rasadniku kondominijuma, može se nalaziti samo u uredbi kondominiuma ugovorne prirode.
Tko obavlja djelatnost vrtića tamo gdje ga kondominiumska regulativa (ugovorna) zabranjuje, može se osuditi na prestanak aktivnosti.
I ako je aktivnost bila pristanak Grada?

Kondominium pravila i jaslice

U ovom kontekstu opće prirode i s obzirom na specifično pitanje koje smo upravo postavili,. T Državno vijeće s rečenicom br. 2726 od 27. svibnja 2014. godine.
Slučaj: kondominij tuži kondominij da se osigura da se prostori u njegovom vlasništvu ne mogu koristiti kao rasadnik jer je to zabranjeno u etažnopravnim propisima.
Osvojio prvi stupanj građanske presude, isti tim, također na temelju te kazne, traži od nadležne općine oduzeti odobrenje dano stanaru kondomina za obavljanje djelatnosti rasadnika u toj jedinici nekretnina.
Uslijedilo je odbijanje od strane lokalne vlasti presudu pred T.A.R. Lazio koji je dao razlog stanarstvu: odobrenje je bilo nezakonito i stoga ga je gradska uprava trebala ukinuti.
Odavde epilog prosudbe pred Državnim vijećem.
prema suci Palazzo Spada postojanje klauzule o etažno uređenju koja zabranjuje obavljanje djelatnosti rasadnika dovoljan je uvjet za pokretanje opoziva odobrenja.
Odredbe javne uprave, glasi rečenica br. 2726, uvijek dobivaju osim prava trećih osoba a ta klauzula, koja se ponekad čini gotovo stilskim popunjavanjem, ne znači da je pravo privatne osobe da bude zaštićeno od bilo kakve predrasude o odredbi koja je dodijeljena drugima.
Slučajvrtića u višestambenoj zgradi u kojoj je zabranjeno korištenje nekretnina za tu svrhu, simptomatično je značenje pojma, osim prava trećih osoba, a prvostupanjsko rješenje koje utvrđuje takvu nezakonitost, iako nije konačno, daljnji je koristan element u tom smislu; riječ Državnog vijeća (poslana. br. 2726 od 26. svibnja 2014. godine).



Video: